RAMYBĖS KULTŪROS CENTRAS RAMYBĖS KULTŪROS CENTRAS Vytauto g. 35, Palanga

+370 648 46042

Saulius Petreikis

Albumas „Negirdėta Lietuva“ – muzikinė S.Petreikio dovana gimtajai šaliai

Šiais metais minėdami Lietuvos valstybei svarbias datas ir džiaugdamiesi Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiu, daug kalbėjome apie Lietuvą, lietuvius ir lietuviškumą. Tačiau ką apie Lietuvą būtų galima sužinoti, jei visa tai būtų išreikšta instrumento garsu? Savitą atsakymą į šį klausimą pateikia neseniai pasirodžiusi Sauliaus Petreikio kompaktinė plokštelė „Negirdėta Lietuva“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aštuntajame soliniame multiinstrumentalisto albume skamba patys įvairiausi lietuviški instrumentai: švilpynės, molinukai, dambreliai, ragai ir t. t., iš didelės S.Petreikio instrumentų iš viso pasaulio kolekcijos.

Atlikėjas prisipažįsta nuolat po koncertų sulaukiantis smalsių klausytojų klausimų apie tai, kokie instrumentai skambėjo, iš kur vienas ar kitas atklydo į jo kolekciją. „Kai kurių lietuviškų instrumentų žmonės apskritai nebuvo girdėję arba buvo primiršę jų pavadinimus. Noriu priminti šiuos šimtus metų skambėjusius garsus, juose slypinčias istorijas ir toliau jas pasakoti“, – teigia menininkas.

Gyvai išgirsi užburiančių, skaidrių ir nuotaikingų „Negirdėta Lietuva“ kūrinių artimiausiu metu galės pajūrio ir sostinės gyventojai: balandžio 1 d. Palangoje, klube „Ramybė“, balandžio 6 d. Vilniuje, VU Planetariume, balandžio 13 d. Priekulės kultūros centre. 

15 min.lt, 2018-03-26
daugiau skaityti>>>